Кухиња у време Цара Константина

Ученици Угоститељско-туристичке школе у Нишу ће се посетиоцима фестивала "Наук није баук 5" представити штандовима са тематским поставкама "Гастрономски времеплов: кухиња у време цара Константина" и "Брза храна и њене последице". Ђаци ове школе ће припремати храну у земљаним посудама онако како су то радили кувари у Константиново доба. Посетиоцима ће понудити и колачиће из тог времена, али ће говорити и о значају разноврсне исхране за здравље.

Поставку Угоститељско-туристичке школе употпуниће предавање "Правилна исхрана није баук" које ће одржати професор др Маја Николић. Предавање се одржава данас у 16 сати у амфитеатру Електронског факултета.