Слава ЕД"Југоисток" Ниш

Привредно друштво ЕД „Југоисток“ Д.о.о., Ниш, је 07.05.2013. године прославило је своју славу Свети Ђорђе. Том приликом припремљен је коктел по принципу шведског стола, а по традицији, нису изостали ни славски колач и жито. Коктелу поводом славе присуствовали су бројни директори, представници општина, новинари, и други виђенији људи града.

Целокупна организација коктела поверена је Угоститељско-туристичкој школи из Ниша. Своје вештине и знање стечено током школовања имали су прилику да покажу кувари одељења III/2: Момчило Стевановић, Михајло Пешић, Марко Павловић, Дарко Цакић, Анђела Петковић, Сашка Цветковић,Никола Момировић, затим, кувари одељења II/5:  Катарина Николић, Димитрије Динић и Јован Младеновић. Такође су били ангажовани и кувари одељења II/2 Александар Михајловић и Душан Михајловић. Ученици су припремили коктел уз стручну помоћ својих наставника куварства Ранке Петковић, Анчице Димитријевић и Милице Бероње.

Свој допринос успешној организацији коктела дали су и ученици одељења III/6 угоститељски техничари, који су као прави професионалци служили званице на коктелу, а све под надзором наставника услуживања Радоице Милошевића, Дејана Стојановића и Владице Јовановића.