Обележавање Светског дана оралног здравља

Угоститељско-туристичка школа је и ове године учествовала у обележавању Светског дана оралног здравља. Овог пута смо нашу креативност исказали скечом под називом „Храна као лек“ у коме су учествовали ученици наше школе – Славица Илић, Милица Стојановић, Лазар Николић и ојан Денић, предвођени професорком српског језика Миленом Ристић.

Манифестација је одржана 20. марта у Народном позоришту, а осим наше школе обележавању овог важног дана допринеле су и друге нишке основне и средње школе. С обзиром на то да је интеракција са публиком била успешна, а то показују и аплаузи које смо добили, можемо рећи да је наш едукативни и шаљиви скеч остварио свој циљ – показао да ученици наше школе, осим што кувају, умеју и да се забаве, али и да науче друге вредностима здраве исхране и здравог живота.